Jeśli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać bardzo dobry rodzaj wylewki. Aktualnie dostępnych jest wiele różnorakich rozwiązań, które charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi. Na 100 procent na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest w szczególności osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.
Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak chętnie stosowana jest nie tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak także w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co trzeba mieć świadomość tego?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że posadzka anhydrytowa szczególnie najlepiej testuje się w sytuacji zastosowania ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym wykorzystuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a zatem również przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w przypadku ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak ażeby ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak często stosuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić również inne zalety wylewek anhydrytowych, w głównej mierze takie jak szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. Dodatkowo, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie należy używać żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie a także ściskanie, a zatem wylewka o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. Co więcej, przy zastosowaniu tego rodzaju wylewki zawsze otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który często używa się również w przypadku ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o dobrych właściwościach użytkowych, który cechuje się także dobrym przewodnictwem cieplnym.
Polecamy: posadzki anhydrytowe.