Rowerek biegowy dla dziecka

Rowery, niekwestionowanie do lat cieszą się ogromną popularnością i to zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Te ekologiczne i ekonomiczne środki transportu mogą być przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, sportowej, czy dosłownie wyczynowej. Jazda na nich wymaga natomiast opanowania kilku bardzo istotnych umiejętności ruchowych, takich jak koordynacja i utrzymywanie balansu.

Warto rozpocząć je ćwiczyć już od najmłodszych lat. Aktualnie najchętniej wybieranymi pierwszymi jednośladami dla dzieci są rowerki biegowe. Dostępne są atrakcyjne modele dla dziewczynek i dla chłopców już od drugiego roku życia. Mogą być to rowerki drewniane lub metalowe. 
Czym wyróżniają się rowerki biegowe?
Rowerki dziecięce, biegowe całkiem inaczej też zwane biegówkami zbudowane są na wzór tradycyjnych rowerów. Pozbawione są jednakże pedałów, co oznacza, że wymagają odpychania się nóżkami. W ten sposób zostały dostosowane do sposobności dzieci, które jakiś czas temu zaczęły stawiać własne pierwsze kroki. Wykorzystywanie z nich jest z pozoru łatwe, a idealnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Jazda na rowerku biegowym niewątpliwie gwarantuje sporą dawkę aktywności! 
Zalety rowerków biegowych:
Zdecydowanie jazda na rowerku biegowym, ćwiczy wiele cennych kwalifikacji i pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Wiem już, że trenuje koordynację ruchową, utrzymywanie równowagi, oraz koncentrację i cierpliwość. Uczy też orientowania się w terenie, oceny odległości a także samodzielności i spostrzegawczości. Jak się okazuje biegówki fundują już wstępną lekcję jazdy na tradycyjnym rowerze. W końcu to dzięki nim, dziecko rozwija swoją ruchowość i trenuje kwalifikacji, niezbędne do jazdy na tym odpowiednim rowerze. Nie można także pominąć faktu, że rowerki dla dzieci typu biegówki stanowią dla nich świetną zabawkę i fundują sporo wrażeń. Taka aktywność pokazuje maluchom, ile przyjemności można czerpać z ruchu i wszczepia w nich pasję do sportu. Jazda już na rowerku biegowym koryguje kondycję, o co warto dbać od najmłodszych lat. Umożliwia się również dotlenić, spędzając czas na powietrzu. 

Źródło: hulajnoga dla chłopca.