Profesjonalne usługi notarialne

Profesjonalne usługi notarialne są niezbędne w znaczącej liczbie sytuacji. Większość z nas kojarzy poświadczenie notarialne w przypadku zawierania umowy dystrybucji nieruchomości lub najmu okazjonalnego. Natomiast nie są to wszystkie sytuacje oraz czynności, które wymagają obecności notariusza.

Warto więc zapoznać się ze starannością z zakresem działalności kancelarii notarialnej, ażeby w sytuacjach wymagających poświadczenia notarialnego skorzystać z fachowej pomocy adwokata.
Notariusz – jakie usługi świadczy na rzecz klienta?
Na wstępie należy podkreślić, że notariusz Katowice zajmuje się obsługą prawną klientów prywatnych, jak też przedsiębiorstw oraz spółek prawa handlowego. W związku z tym możemy zwrócić się o pomoc do kancelarii notarialnej w różnych sytuacjach. Obsługa notarialna przedsiębiorstw oraz spółek wiąże się w głównej mierze z sporządzaniem protokołów z posiedzeń organów spółek prawa handlowego. Przy tym, notariusz katowice wykonuje akty notarialne związane z przekształcanie spółek, ich łączeniem lub rozdzieleniem. Pomoc notarialna jest również konieczna w procesach upadłościowych, jak również podczas procesu dystrybucji przedsiębiorstwa. Oczywiście z usług notarialnych korzystają także osoby fizyczne. Poświadczenie notarialne jest konieczne przy zawieraniu umowy dystrybucji nieruchomości. Wyłącznie wtedy umowa ma moc prawną, a jej zapisy mogą być egzekwowane przed sądem. Warto być świadomym również, że zgodę notarialne powinno być niezbędnym elementem podpisywania umowy przedwstępnej. Bez poświadczenia notariusza nie ma ona mocy prawnej i nie można egzekwować jej postanowień. Kancelaria notarialna świadczy też usługi w zakresie wystawianie odpisów dokumentów. Para się także obsługą prawną przy zawieraniu umów takich jak intercyza. Intercyza to małżeńska umowa materialna, która zakłada rozdzielność majątkową współmałżonków. Też w kwestii spraw spadkowych możemy liczyć na pomoc notariusza. Warto zaznaczyć, że notariusz Katowice stanowi szybsze a także wygodniejsze rozwiązanie w dochodzeniu swoich praw spadkowych niż w sytuacji rozstrzygnięcia sądowego. Poświadczenie notarialne nadaje dokumentowi moc urzędową. Do tej kategorii dokumentów zalicza się w głównej mierze: pełnomocnictwa czy umowy użytkowania wieczystego.

Warto sprawdzić: notariusz katowice.