Należne auto zastępcze z OC sprawcy

Osoba poszkodowana w wypadku samochodowych, której auto zostało wymaga naprawy w warsztacie samochodowym ma prawo do ubiegania się o pojazd zastępczy. Jeszcze kilka lat temu auto z OC sprawcy były wydawane dość rzadko, gdyż ubezpieczyciele domagali się dokładnej uargumentowani potrzeby korzystania z tego samochodu osobowego w trakcie naprawy własnego pojazdu. Obecnie sędziowie przyjęli jedno stanowisko, że samochód uważany jest za podstawowy środek transportu, który służy nie tylko w celach służbowych, ale także w codziennym, codziennym życiu.

Nie musicie już specjalnie argumentować konieczności posiadania auta osobowego na czas naprawy waszego samochodu. Warto zatem tego samego dnia, gdy oddacie swoje zepsutego auto do naprawy, udać się do firmy oferującej auta zastępcze i wybrać samochód, który będzie wam służył przez moją firmętępnych kilka albo kilkanaście dni.
Oferowane auto wynajem są wysokiej jakości i na pewno spełnią wszystkie wasze wymagania. Wybór samochodów jest niemały, jednakże są to jedynie auta z tak zwanej klasy średniej. Niestety nikt nie będzie wstanie zaproponować wam samochodu z wyższej półki, zatem będziecie musieli zadowolić się oferowanym asortymentem. Według obowiązujących przepisów prawnych, auto zastępcze przysługuje wam wyłącznie do momentu naprawy waszego samochodu osobowego. Dla własnego spokoju, warto oddać zastępczy pojazdów tego samego dnia, którego odbierzecie swoje auto z serwisu. Data oddania samochodu musi pokrywać się z terminem odbioru waszego auta osobowego. W przeciwnym razie ubezpieczyciel każe wam indywidualnie zapłacić za każdy dzień zwłoki oddania zastępczego samochodu osobowego. Jest to niestety wymóg prawny, gdyż zwlekanie z oddaniem samochodu będzie uważane jako próba wzbogacenia się, a przecież nie taki jest cel ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto zatem należycie zaplanować termin odbioru z warsztatu waszego auta osobowego a także zwrotu auta zastępczego, aby upilnować wszystkich formalności i nie ponieść żadnych, niepotrzebnych kosztów finansowych.
Zobacz także: samochód z oc sprawcy siedlce.