Gdzie kupić wózek inwalidzki?

Sklepy medyczne oferują fachowy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz treningowy. Coraz więcej sklepów medycznych oferuje sprzedaż internetową, co jest rozwiązaniem zwłaszcza opłacalnym dla klientów, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą zamówić konieczne artykuły a także sprzęty, które zostaną dostarczane pod wybrany adres. Warto dodać jednakże, ażeby skorzystać tylko z sklepów medycznych, które oferują sprzęt oraz akcesoria pochodzące od sprawdzonych renomowanych producentów.

Wózek inwalidzki powinien charakteryzować się solidną mocną konstrukcją, na przykład aluminiową albo stalową, jak też certyfikatami zaświadczającymi o bezpieczeństwie jego stosowania.
Wózek inwalidzki – bogaty wybór w sklepie medycznym
Warto zaznaczyć, że sklepy medyczne oferują de fakto bogaty wybór wózków, które są przystosowane do pacjentów cierpiących na różnorakie choroby, schorzenia czy urazy. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być uzależniony od kilku głównych czynników, między innymi takich jak rodzaj i stopień niepełnosprawności pacjenta, jak także jego indywidualne potrzeby a także oczekiwania. Wózki inwalidzkie zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Są to wózki o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. W obu tych kategoriach można wyróżnić różnorakie opcje wózków, które są przystosowane do różnorakich dziedzinie pacjentów. W przypadku wózków ręcznych dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo wózki uniwersalne, które świetnie nadają się przy transporcie, czyli np w lotniskach czy szpitalach. Z kolei osoby aktywne na prawdę często wybierają wózki sportowe. Są to specjalne rodzaje wózków dostosowane do uprawiania dokładnie sprecyzowanej dyscypliny sportowej, na przykład zjazdów górskich, rugby, koszykówki czy szermierki. Warto zdawać sobie sprawę natomiast, że zazwyczaj z takich wózków nie korzysta się na co dzień, a wyłącznie podczas uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka wielofunkcyjnego, który daje możliwość pacjentowi pionizację, dzięki temu w sposób prawidłowy pracują narządy wewnętrzne poprawiając ogólną kondycję oraz samopoczucie pacjenta. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mogą podejmować wysiłku fizycznego, przeznaczone są tak zwane wózki pasywne.

Więcej informacji: Schodolaz.