Przepiękny mural w atrakcyjnej cenie

W obecnych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów trzeba posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się aktualnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Decydując się na się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na przygotowywane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Niestety murale wciąż są dość niewiele znaną sztuką i warto byłoby to zmodyfikować. Jest to wszak perfekcyjny sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku lub muru. O ile więc chcielibyście posiadać swój drobny wkład w sztukę uliczną a także w upiększanie swojego miasta, to warto zainwestować swoje pieniądze w malowanie murali. Aktualnie w dużych polskich miastach możecie wyszukać wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was śliczny mural w zgodzie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu zdecydowanie jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. Jeśli interesuje was konkretny wygląd waszego murala, to warto przygotować dokładny projekt dla artysty. Na pewno pousiłuje on w mniej więcej dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, ażeby mógł się wykazać swoją inwencją twórczą. Każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali a także jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą perfekcyjnym jego urozmaiceniem. Warto zatem obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeżeli już jednak nie jesteście wstanie w pełni zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi szczegółami. W ten sposób będziecie mogli spostrzec, jak artysta gruntownie widzi wasz mural a także jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. Jeżeli już naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Zobacz także: projektowanie murali.